top of page
petsheets-1196x700_1.png

Neden
PET ambalaj?

PET sadece bir plastik ambalaj malzemesi değil, en çok geri dönüştürülebilir, devamlılığı olan ve çevre dostu bir materyaldir. Gıda tedarik zincirinde tek onaylı geri dönüştürülen malzeme olup, en belirgin avantajları gıda ambalajı olarak kullanım uygunluğu, şeffaflığı, dayanıklılığı ve maliyet avantajı şeklinde sıralanabilir.

APET Ambalajların tercih nedenleri?

Yeşil tepeler

Geri Dönüştürülebilir Gıda Ambalajı ve Döngüsel Ekonomi

Geri dönüşüm oranları %100 olan Rigid PET Filmlerden üretilen ambalajlar ile markanızın "Döngüsel Ekonomi"ye dahil olabilme ve sürdürülebilirlik hedeflerini yakalayabilmesine  destek oluyoruz.

Düşük Isıda 
Üretim

%70
Düşük CO2 
Salınımı

2X
Nakliye
Tasarrufu

geri dönüşüm

SONSUZ


Geri dönüşümden fazlası
için hazır mısınız?

%100

sustainable.png

PET, polyester ailesinden Etilen glikol ve saflaştırılmış tereftalik asit veya dimetilen ftalatın birleştirilmesiyle oluşan termoplastik bir polimerdir. 
 

APET LEVHALAR (Amorf PET)‎

İşlenmemiş üstün kaliteli tek katmanlı PET levhalardır. Genel olarak et ürünleri süt ürünleri, termoform ve gıda paketleme uygulamalarını içerir. Ayrıca UV, ofset ve flekso baskı gibi farklı baskı teknikleri için de uygundurlar. İlaç ,medikal ve otomotiv sektörlerinde de ambalajlama için kullanılmaktadırlar. Üstün özelliklerinin yanı sıra %100 geri dönüşüm özelliğine sahip olmaları sürdürülebilir çevre vizyonu olan firmalarca tercih edilme nedenlerinden biridir.

bottom of page